Honey Dukes Tabela

Harry Potter’ın büyülü dünyasında yolunu kaybetmeni istemeyiz! Honey Dukes Tabela, sana sihirli evrenin sırlarını keşfederken yol gösterecek. Peki, sen hangi büyülü yolu seçeceksin?

Barkod : 8683465504362 Stok kodu: WSS024

Orijinal fiyat: ₺349,90.Şu andaki fiyat: ₺299,90.

8 adet stokta

0

Wizarding World Honey Dukes Tabela

Harry Potter’ın büyülü dünyasında yolunu kaybetmeni istemeyiz! Honey Dukes Tabela, sana sihirli evrenin sırlarını keşfederken yol gösterecek. Peki, sen hangi büyülü yolu seçeceksin?

Honey Dukes Tabela Ürün Özellikleri:

Boyut: 45 cm x 18 cm x 5 cm

Materyal: Ahşap

Baskı: UV Baskı

Askı Aparatı: Çift Taraflı Bant İle Gelmektedir.

Ürünümüz orijinal, Warner Bros. lisanslıdır.

Honey Dukes Tabela 45*18*5 cm Ahşap UV Baskılı

Honeydukes Hogsmeade Köyünde Bulunan Bir Büyücü Tatlı Dükkânıdır

Honeydukes, High Street’te, tümüyle büyücülerin olduğu Hogsmeade köyünde bulunan bir büyücü tatlı dükkânıydı. 1641’de kurulmuş ve Ambrosius Flume ve karısına aitti ve raflar hayal edilebilecek en leziz görünümlü tatlılardan oluşan rafların yer aldığı mekândı.

Honeydukes Öğrencilerin Hafta Sonu İçin Uğrak Yeriydi

Mekânda satılan standart büyücü şekerlerine ilave sahipleri kendi şekerlemeleri ve çikolatalarını ürettiler. Dükkân Hogwarts öğrencileri için hafta sonları Hogsmeade’de ziyaret edecekleri oldukça popüler bir yerdi. Özellikle noel sezonunda ziyaretçi kalabalığı nedeniyle dükkânda adım atacak yer olmuyordu.

Honeydukes Ambrosius Flume Tarafından İşletiliyordu

Dükkân; iri, kel bir adam olan Ambrosius Flume ve karısı tarafından işletiliyordu. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndan doğrudan Honeydukes şekerci dükkânının mahzenine açılan gizli bir geçit de vardı. Hogwarts ucundaki bir taş kaydırağın varlığından dolayı, yalnızca Hogwarts Kalesi’nden Honeydukes’e varabilmek için kullanılması tavsiye ediliyordu.

Honeydukes ile Hogwarts Arasında Geçit Vardı

Hogwarts Kalesi’nin üçüncü katında yer alan Gorsemoor Koridoru’nun Gunhilda’sında, Gunhilda’nın büyük bir taş heykeli vardı. Kişi, asa ve sihirli “Dissendium” ile heykelin arkasına hafifçe vurarak, heykelin kambur sırtındaki gizli geçidi açmaktaydı. Böylece, kısa, serin bir taş kaydırağa iniyordu. Bir tavşan yuvası şeklinde kıvrılan, bir saat kadar yükselen ve on dakikalık dik bir tırmanışı takiben büyük, aşınmış taş bir merdivene ulaşan çok alçak, dar topraklı bir geçide ineceklerdi. Bu merdivende iki yüzden fazla basamak bulunuyordu ve oraya tırmananlar, kafaları sert, soğuk kapıya çarptığı zaman genellikle şaşırırdı. Bu kapak, Honeydukes’in mahzenine açılıyordu ve tozlu zemin mahzen ile mükemmel bir şekilde uyuyordu.

Honeydukes Ekspresi

Honeydukes, Hogwarts Ekspresi’ne binen personel ve öğrencilere tatlılar satan büyük bir yiyecek arabası olan Honeydukes Ekspres’in bakımını yaptı. Araba sürülmüş ve şekerler kibar, büyümüş yaşlı bir kadın tarafından dağıtılmıştı. 2010’lardaki Felaket esnasında, Gizlilik Statüsü Görev Gücü’nün gönüllü üyeleri, Portkey’leri kullanarak Honeydukes’e ziyaret ettiler. Bu ziyaret esnasında, dükkânda görülen Wracspurt’ları toplamakla da görevlendirildiler.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Honey Dukes Tabela” için yorum yapan ilk kişi siz olun