Blog

Harry Potter’ın Doğum Günü!

Harry Potter'ın Doğum Günü!
26rO Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

Happee Birthdae Harry!

Sevgili okuyucular! Biliyorsunuz ki, Harry, 31 Temmuz’da doğmuştur ve bu tarih Potterhead’ler (Harry Potter hayranları) için bir bayram havasında geçer. Büyülü dünyanın en sevilen karakterlerinden biri olan Harry Potter’ın doğum günleri, Hogwarts, Weasley’lerin evi ve ne yazık ki teyzesi Petunia’nın evinde, bazen üzgün bazen de mutlulukla dolup taşan bir şekilde kutlanırdı.

Okuyucu ve izleyiciler için küçük bir not paylaşmak isteriz; 31 Temmuz tarihi Harry Potter’ın doğum gününden öte Harry Potter yazarı J.K. Rowling’in gerçek doğum günüdür.

Şimdi sizleri, Harry Potter’ın doğum günlerine götürecek bir yolculuğa davet ediyorum. Hazırsanız, sihir dünyasına hoş geldiniz!

felsefe tasi Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

11. Doğum Günü

Bu doğum günü bizler için hafızalarımıza kazınmış ve hiçbir şekilde unutulmayacağımız türden bir gündür. Sadece bizim için değil, eminiz ki bu doğum günü, küçük Harry için de aynı anlamı taşıyor. Hem nasıl taşımasın ki? Kendisinin ve tüm büyü dünyasının hayatı bu önemli günden sonra tamamıyla değişivermedi mi?

Küçük bir not: Her Harry Potter ve Felsefe Taşı izleyicisinin en çok etkilendiği sahne, tartışmasız Harry’nin kendine yer tozlarından küçük bir pasta çizerek, hayali mumlarını üflediği andır!

– “Bir dilek tut bakalım Harry!”

Pasta demişken; Harry 11. yaş gününde, Hogwarts’a kabul mektubunu el yapımı bir pastayla birlikte ömür boyu dost diyebileceği, tertemiz kalbi olan bir büyücüden aldı: Hagrid’ten!

Bu arada, Hagrid’i gördüğümüz o fantastik anı hatırlıyor musunuz? O kocaman cüssesi ve pamuk gibi kalbiyle Harry’yi kurtarmaya geldiğinde, heyecandan neredeyse kalbimiz duracaktı!

Hagrid’in hediyesi olan “Happee Birthdae Harry” pastasının, muggle dünyasında ikonlaştığını bilmeyen cadılarımız ve büyücülerimiz yoktur. Günümüzde hemen hemen tüm Potterhead’ler kendi özel günlerinde, bu sevimli pastayı yaptırmaktan oldukça mutluluk duyuyor.

Harry’nin 11. Doğum günü için Hagrid’in hediyesi sadece kabul mektubu ve harika bir pasta değildi. Hagrid, Harry ile birlikte yaptığı Hogwarts alışverişinde, ona tıpkı kendisi gibi bir dost hediye etti: Baykuş Hedwig!

12. Doğum Günü

Harry’nin 12. doğum günü, tatlı ev cini Dobby yüzünden biraz buruk ve mutsuz geçti.

Ne yazık ki Dobby, Harry Potter’ı Hogwarts’a göndermemek ve başına gelecek olan kötü olayların önüne geçebilmek için, Harry’ye gelen tüm mektupları sakladı… Zavallı Harry, arkadaşları Ron ve Hermione’nin kendisini unuttuğunu düşünmüş ve bu yüzden küçük bir kalp kırıklığı yaşamıştı.

Ah Dobby! Öylesine sevimlisin ki, böyle üzücü bir durum için bile sana kızamıyoruz! Neyse ki bizim yerimize Harry sana oldukça sinirlendi : )

Dobby’nin yer aldığı Harry Potter ve Sırlar Odası serisinin gizemi neredeyse Harry’nin doğum gününe yansımış gibiydi… Sizce de öyle değil mi?

sirlar odasi dobby 1280x720 1 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri
sirius hediye Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

13. Doğum Günü

Mutsuz geçen 12. doğum gününün aksine, Harry’nin 13. doğum günü oldukça mutluluk vericiydi. Harry Potter’ın doğum günü konsepti olmasa da fazlasıyla doğal ve sempatik bir şekilde planlanmış gibiydi. Hatta hediyeler ve kutlama kartlarıyla dolup taşan bir doğum günü olduğu için, bu gün “Harry’nin unutamayacağı önemli günleri” listesinde ilk sıralara yerleşmiş bile olabilir.

Biz Potterhead’lere göre, Harry’nin bu doğum günü senesinde ki en güzel hediyesi, istisnasız Sirius Black’tir. Düşmanı olarak gördüğü kişinin vaftiz babası olduğunu öğrenen Harry için fazlasıyla umut dolu bir hediye…

14. Doğum Günü

Harry’nin 14. Doğum günü heyecan doluydu. Ailesinden biriyle (Sirius) olmanın mutluluğu ile neredeyse Dursley’lerin verdiği huzursuzluğu bile unutuyordu. Öyle ki Dursley’ler Harry Potter’ın doğum gününü yok saymaya başlamışlardı. Her şeye rağmen Harry, Sirius Black’in kendine verdiği güç ve destek ile birlikte mutlu bir doğum günü geçirmeye kararlıydı.

harry potter sirius black fc Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri
WB HP F6 half blood prince hermione looking at harry ron Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

15. Doğum Günü

Harry’nin 15. doğum günü diğer günlerine göre biraz daha iç karartıcıydı. Öyle ki, o karamsarlık Harry Potter gözlüğünün altından gizli bir şekilde hissediliyordu. Zaten Dursley’lerin evinde doğum günü geçirmek ne zaman Harry’ye iyi gelmişti ki?

Okuyucularımıza Mini Not: Harry’nin karamsarlığını geçirdiği anlamlı eşyalarının hemen hemen hepsi Sihir Dükkanı’nda.

Bizce Harry Potter’ın doğum günlerinden en güzeli, istisnasız Felsefe Taşı bölümünde gördüğümüz ilk doğum günüdür. En duygulu, en anlamlı ve en değerli olanı…

Mutlu Yıllar Harry!

Bir yanıt yazın