Hogsmeade Tabela

Harry Potter’ın büyülü dünyasında yolunu kaybetmeni istemeyiz! Hogsmeade Tabela, sana sihirli evrenin sırlarını keşfederken yol gösterecek. Peki, sen hangi büyülü yolu seçeceksin?

Barkod : 8683465504270 Stok kodu: WSS008

Orijinal fiyat: ₺349,90.Şu andaki fiyat: ₺299,90.

5 adet stokta

0

Wizarding World Hogsmeade Tabela

Harry Potter’ın büyülü dünyasında yolunu kaybetmeni istemeyiz! Hogsmeade Tabela, sana sihirli evrenin sırlarını keşfederken yol gösterecek. Peki, sen hangi büyülü yolu seçeceksin?

Hogsmeade Tabela Ürün Özellikleri:

Boyut: 44 cm x 10cm x 5cm

Materyal: Ahşap

Baskı: HD Dijital Baskı

Askı Aparatı: Çift Taraflı Bant İle Gelmektedir.

Ürünümüz orijinal, Warner Bros. lisanslıdır.

Hogsmeade Tabela 44*10*5 cm Ahşap UV Baskılı

Hogsmeade Köyü Kurucusu Hengist of Woodcroft’tur

Hogsmeade Köyü ya da kısaca Hogsmeade, Britanya’da yer alan tek büyücü köyüydü. Hengist of Woodcroft tarafından kurulmuştur. 1714’ten önce köye hafta sonu gezilerine izin verildi.

Öğrenciler çoğunlukla, Zonko’s Joke Shop ve Honeydukes gibi adı geçen özel mağazalarla barların bulunduğu köydeki High Street’e akın ederdi. Aksi takdirde, kötü şöhretli Çığlık Atma Kulübesini gözlemlemek için dolaşmaya devam ettiler.

Hogsmeade, Hogwarts Ekspresi İstasyonu Yakınlarındaydı

Hogsmeade; tatillerde ağaçlarında büyülü mumların asılı olduğu, kulübeler ve dükkânlardan oluşan ufak köydü. Hogwarts Ekspresi tarafından kullanılan tren istasyonuna da yakındı.

Rivayete göre, Hogsmeade, 10. veya 11. yüzyılda, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu ile aynı anda, Muggle’ların zulmünden kaçarken ortaçağ büyücüsü Woodcroft’lu Hengist tarafından kuruldu. Hogsmeade üzerindeki bir işaret, kuruluş yılını 914 olarak tanımlıyordu, ancak bu, Woodcroft’lu Hengist henüz hayatta olmadığı için rivayetten öteye geçmiyordu.

Hogsmeade Köyü’nde İsyan

Köyün yakınlarında 1612 yılında bir goblin isyanı yaşandı. Hogsmeade, isyanda büyücülerin karargâhı olarak hizmet etti. Kasım 1926’da Gelecek Postası, Hogsmeade’in tarihteki ilk Sihirli Su Bitkileri Festivali’ne ev sahipliği yapacağını bildirmişti.

Newton Scamander ve kardeşi Theseus 1930’larda, Albus Dumbledore’u aramak için Aberforth Dumbledore’u ziyaret etmek için Hogsmeade’e gitti. Aberforth onlara onun kardeşi olduğunu söyledi. Albus geldi ve Theseus’a ona sonuna kadar güvenmesi gerektiğini, her şeyin yoluna gireceğini söyledi ve Albus, Theseus’a Kan anlaşmasını gösterdi.

Hogsmeade Sakinleri Sakarlıklarıyla Meşhurdu

Köyün tarihinin bir noktasında bazı sakinlerin kaza ve yaralanmalara eğilimli oldukları ve bu şanssız yerlilerin sorunları için teselli olarak ödüllendirildikleri kabul edilmişti. 1987-1988 öğretim yılı itibariyle, köy sakinlerinden biri, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda eski bir Sihirli Yaratık Bakımı Profesörü olan Silvanus Kettleburn, peş peşe on yıl Hogsmeade’in En Çok Sakatlanan Ödülü’nü almıştı.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Hogsmeade Tabela” için yorum yapan ilk kişi siz olun