HOGWARTS 01 KIRLANGIÇ KESİM FLAMA

HOGWARTS 01 KIRLANGIÇ KESİM FLAMA Ürün Özellikleri

Boyut: 30 cm x 50 cm

Kesim: Özel Kırlangıç Kesim

Materyal: Saten Kumaş

Özel Askı Aparatı İle Birlikte Gelmektedir.

Ürünümüz Warner Bros resmi lisanslıdır.

Barkod : 8683465500371 Stok kodu: FLS011

Orijinal fiyat: ₺199,90.Şu andaki fiyat: ₺179,90.

8 adet stokta

0

HOGWARTS 01 KIRLANGIÇ KESİM FLAMA

Hogwarts 01 flama sizi muhteşem görüntüsüyle etkileyecek. Hogwarts içerisinde geziyormuş gibi hissedeceksiniz.

 

Hogwarts 01 Flama Kırlangıç Kesim Ürün Özellikleri

Boyut: 30 cm x 50 cm

Kesim: Özel Kırlangıç Kesim

Materyal: Saten Kumaş

Özel Askı Aparatı İle Birlikte Gelmektedir.

Ürünümüz Warner Bros resmi lisanslıdır.

Hogwarts İle İlgili İlginç Bilgiler

2000 yılına kadar tam yüz kere Üç Büyücü Turnuvası`na katılım gösteren Hogwarts’ın okul müdürü Albus Dumbledore’dur. Dumbledore aynı zamanda Lord Voldemort`un korktuğu tek büyücüdür.

Diğer binalara nazaran daha fazla kara büyücü yetiştirmiştir, Slytherin. Hatta yetişen kara büyücülerin tamamı desek abartmış olmayız.

Her binanın yerleşik bir hayaleti bulunmaktadır. Hogwarts`ta yer alan her portredeki kişiler diğer portrelerdeki resimlerin içine girme özelliğine sahipti, hatta gezebiliyor ve arkadaşlarıyla konuşabiliyordu. Hogwarts`ın en alt katında zindanlar vardı.

Hogwarts`ta hareket eden merdivenler her cuma günü yer değiştirip sizleri bambaşka yerlere götürüyordu. Harry Potter okula başlamadan önce Hogwarts`ta hiç bu kadar felaket yaşanmamıştı.

Hogwarts dört binadan oluşmaktaydı. Bu binalar; Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin, Ravenclaw’dı. Bina öğrencilerinin yaptıkları her hata sonucu binalardan belirli miktarda puan düşer ya da iyi davranışları sonrası bina puanı artırılırdı. Bu puanlar yıl sonu toplanıp okul şampiyonu belirlenirdi.

Peeves okuldaki herkesi sinirlendiren ve durdurulamayan bir hayaletti; o sadece Kanlı Baron`un dediklerinin dışına çıkmazdı.

Bin yıllık geçmişe sahip Hogwarts’ta; her Noel, 4. yıl ve üst sınıflar için dans ve eğlence düzenlenirdi. Yasak Orman birçok yabancı yaratık ve canavarlara ev sahipliği yapıyordu. 1994`teki Üç Büyücü Turnuvası`nda Hufflepuff`tan Cedric Diggory hayatını kaybetmişti.

Prof. McGonagall, Gryffindor; Prof. Snape, Slytherin; Prof. Flitwick, Ravenclaw; Prof. Sprout ise Hufflepuff binasının müdürüydü. Harry Potter Hogwarts`a başlamadan önce Slytherin arka arkaya altı sene bina kupasını kazanmıştır.

Prof. Albus Dumbledore tüm zamanların en yaşlı büyücüsüdür ve Hogwarts`ı yöneten en yaşlı müdürdür. Dumbledore’un dizinde Londra metrosunun krokisi vardı.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“HOGWARTS 01 KIRLANGIÇ KESİM FLAMA” için yorum yapan ilk kişi siz olun