HOGWARTS RENKLİ KIRLANGIÇ KESİM BÜYÜK FLAMA

HOGWARTS RENKLİ KIRLANGIÇ KESİM BÜYÜK FLAMA Ürün Özellikleri

Boyut: 50 cm x 75 cm

Kesim: Özel Kırlangıç Kesim

Materyal: Saten Kumaş

Özel Askı Aparatı İle Birlikte Gelmektedir.

Ürünümüz Warner Bros. resmi lisanslıdır.

Barkod : 8683465500487 Stok kodu: FLS032

Orijinal fiyat: ₺349,90.Şu andaki fiyat: ₺299,90.

0

 

HOGWARTS RENKLİ KIRLANGIÇ KESİM BÜYÜK FLAMA Ürün Özellikleri

Boyut: 50 cm x 75 cm

Kesim: Özel Kırlangıç Kesim

Materyal: Saten Kumaş

Özel Askı Aparatı İle Birlikte Gelmektedir.

Ürünümüz Warner Bros. resmi lisanslıdır.

Hogwarts Renkli Büyük Kırlangıç Kesim Flama

Sihir Dünyasının Prestijli Okulu: “Hogwarts”

Hogwarts, sihir dünyasının prestijli okulları arasındadır ve 11. yüzyılda zamanın en önemli dört sihirbazı; Godric Gryffindor, Rowena Ravenclaw, Helga Hufflepuff ve Salazar Slytherin tarafından kurulmuştur. Yedi yıl sürecek eğitim için öğrenciler on bir yaşında seçiliyordu. Hogwarts, her sene bir eylülde pazartesi günü eğitime başlıyordu.

Hogwarts’ın Karmaşık Geçit ve Odaları Vardı

Okula başlayacak öğrencilerin binasını “Seçmen Şapka” belirliyordu. Okulun en görkemli binası Hogwarts Şatosuydu. Bu binanın karmaşık geçit ve odalarını tam olarak bilen yoktu. Binanın böyle gizemli halinin sebebi merdivenlerinin yerinin her cuma günü değişmesiydi. Çapulcu Haritası şatonun işaretlenemeyen yerleri dışında tüm hatlarını gösteriyordu.

Hogwarts 18. YY. Mimarisinden Etkilenmişti

Okul 18. yy. mimarisinden bir hayli etkilenmişti. Bina; ünlü büyücü ve cadıların heykelleri, portreleriyle doluydu. Ayrıca şato büyü dünyası ile alakalı pek çok nesneyle de süslenmiştir. Hogwarts’ta Quidditch sahası ve Bitkibilim (Büyücülük dünyasındaki bitkileri inceleyen bilim dalı) derslikleri vardı. Ayrıca okul; öğrencilerin gezmesine yasak olan Yasak Orman ile çevrilidir.

Öğrenci Seçici: Seçmen Şapka

Hogwarts’ın kuruluşundan bu zamana değin yeteneklerine göre bölümlere ayırarak yeni öğrencileri seçen sihirli ve eski görünümlü şapkadır, Seçmen Şapka.

Hogwarts Demiryolları

Hogwarts Demiryolları, Hogsmeade İstasyonunda duran trenlerin tahminen sahibi veya işletmecisiydi. Bunu yapabilen tek tren, Hogwarts öğrencilerini Londra’dan (King’s Cross İstasyonu) Hogsmeade’e (Hogsmeade İstasyonu) taşıyan Hogwarts Ekspresi’dir. Hogwarts Ekspres Demiryolu Otoriteleri, Hogwarts Demiryolları için yönetmelikler çıkarmaktadır.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“HOGWARTS RENKLİ KIRLANGIÇ KESİM BÜYÜK FLAMA” için yorum yapan ilk kişi siz olun