Quidditch 3D Tabelası

Harry Potter’ın büyülü dünyasında yolunu kaybetmeni istemeyiz! Quidditch 3D Tabelası, sana sihirli evrenin sırlarını keşfederken yol gösterecek. Peki, sen hangi büyülü yolu seçeceksin?

Barkod : 8683465504607 Stok kodu: WSD030

Orijinal fiyat: ₺449,90.Şu andaki fiyat: ₺399,90.

3 adet stokta

0

Wizarding World Quidditch 3D Tabelası

Harry Potter’ın büyülü dünyasında yolunu kaybetmeni istemeyiz! Quidditch 3D Tabelası, sana sihirli evrenin sırlarını keşfederken yol gösterecek. Peki, sen hangi büyülü yolu seçeceksin?

Quidditch 3D Tabela Ürün Özellikleri

Boyut: 30 cm Çap

Materyal: MDF

Askı Aparatı: Hasır ip ile birlikte gelmektedir.

Ürünümüz orijinal, Warner Bros. lisanslıdır.

Quidditch 3D Tabelası

Quidditch Büyücülerin Oynadığı Spor Dalı

Quidditch, Harry Potter kitaplarındaki spor dalıdır. Quidditch, büyücülerin oynadığı bir takım oyunudur. Süpürge üzerinde uçarak oynanır. Amacı Quaffle denilen topu üç çemberin birinden geçirmek ya da Snitch denen kanatlı topu yakalayarak maçı bitirmektir. Bu sporda her takımda yedi oyuncu bulunmaktadır.

Oyunda Kullanılan Araçlar ve Oyuncu Pozisyonları

Takım Üyeleri

Üç Kovalayıcı: Kovalayıcının en önemli görevi Quaffle’ı üç çemberin birinin içinden geçirmektir.

Bir Tutucu: Tutucunun (kalecinin) görevi Quaffle’ın çemberlerden geçmesini engellemektir.

İki Vurucu: Vurucunun görevi takımını Bludgerlardan korumak ve Bludger’ı rakibe atmaktır. Vurucular Bludger’lara vurmak için ellerinde beyzbol sopasına benzer sopalar taşırlar.

Bir Arayıcı: Arayıcının görevi Altın Snitch’i rakibinden önce yakalayıp oyunu bitirmektir.

Quidditch De Kullanılan Araçlar

Üç çeşit top vardır. Bunlar:

Bir adet Quaffle: Quaffle’ı top atıcı çemberden geçirmeye, kaleci ise tutmaya çalışır. Kovalayıcı bu topu çemberden geçirmeyi başarırsa takımına on puan kazandırır.

İki adet Bludger: Bludger kendi iradesi olan bir toptur. Amacı elinden geldiği kadar fazla oyuncuyu süpürgesinden düşürmektir.

Bir adet Altın Snitch: Bir arayıcı tarafından yakalanınca maçı sonlandıran Snitch, kendisini yakalayan arayıcının takımına yüz elli puan kazandırmaktadır. Snitch’in yakalanamadığı durumlarda maçın sonsuza kadar uzama ihtimali vardır. Bu durumda yedekler oyuna girecektir. Hatta bir seferinde Quidditch maçı tam dört gün sürmüştür. Snitch bulunmadan önce bu top yerine sinicit adı verilen sarı renkli küçük bir kuş kullanılmaktaydı. Maç esnasında bu kuşlar ölebiliyordu, Sihir Bakanlığı bu yüzden Quidditch maçlarında sinicit kullanımını yasakladı.

Büyücüler Dünyasının Sevilen Sporu: “Quidditch”

Hogwarts’ta dört takım bulunmaktadır. Bu takımlar isimlerini Hogwarts Okulu’nda bulunan dört binadan almıştır. Büyücüler dünyasında Quidditch sevilen bir spordur, dört yılda bir de dünya kupası düzenlenmektedir. Profesyonel Quidditch takımlarından bazıları şunlardır: Holyhead Harpileri, Wington Wanderers, Chudley Cannons, Appleberry Arrows, Turshill Turnadows gibi Chudley Cannons bir zamanlar ligin en iyi takımıydı. Uzun süre şampiyon olamayınca marşlarını değiştirmişlerdi.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Quidditch 3D Tabelası” için yorum yapan ilk kişi siz olun