Harry Potter Snitch Kolye

Kaliteli duruşu ve dikkat çekici görüntüsüyle, hazırladığın kombin ile birlikte mükemmel bir uyum yakalayacak olan Harry Potter Snitch Kolye, doğuştan sahip olduğun cesareti, ortaya çıkarmanı sağlayacak. Göz alıcı bu ürünü, sepete atmayı unutma!

Barkod : 8683465500630 Stok kodu: NDE003

Orijinal fiyat: ₺399,90.Şu andaki fiyat: ₺299,90.

5 adet stokta

0

Harry Potter Snitch Kolye

Kaliteli duruşu ve dikkat çekici görüntüsüyle, hazırladığın kombin ile birlikte mükemmel bir uyum yakalayacak olan Harry Potter Snitch Kolye, doğuştan sahip olduğun cesareti, ortaya çıkarmanı sağlayacak. Göz alıcı bu ürünü, sepete atmayı unutma!

Harry Potter Snitch Kolye

Unisex Altın ve gümüş pirinç kolye

Zincir uzunluğu: 60cm

Küre: 1,5 cm Çap

Kanatlar: 3x1cm

Ürünümüz orijinal, Warner Bros. lisanslıdır.

Snitch Kolye Mockup L 1 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

Altın Snitch, Quidditch’in En Küçük Topuydu

Genellikle Snitch adı verilen Altın Snitch, Quidditch’te kullanılan en küçük ve üçüncü toptu. Gümüş kanatlı, altın renkli ceviz büyüklüğünde bir küreydi. Quidditch sahasının etrafında yüksek hızla uçar, bazen duraklar ve yerinde süzülürdü. Arayıcı’nın amacı, Snitch’i diğer takımın arayıcısından önce yakalamaktı. Çünkü yüz elli puan değerindeydi bu yakalama.

Snitch Yakalandığında Oyun Sona Eriyordu

Oyun Snitch yakalandığında ya da iki takım kaptanının karşılıklı anlaşmasıyla sona eriyordu. Kaptanların anlaşması çok nadir oluyordu. Çünkü bu durumda bir takım kaybetmek zorunda kalıyordu. Ginny Weasley’in aktardıklarına göre, Snitches değişen hızlarda uçuyor veya yıpranıyordu.

Sadece Arayıcının Snitch Yakalama Hakkı Vardı

Quidditch kuralı uyarınca iki takımın Arayıcısının Snitch’i yakalama veya dokunma hakkı vardı, Arayıcı dışındaki herhangi bir oyuncu bu hareketleri yaparsa Snitchnip adı verilen bir faul yapıyordu.

Snitch Aslında Bir Top Değildi

Altın Snitch aslında bir top değildi, Altın Snidget adındaki küçük büyülü bir kuştu. Sihirbazlar Konseyi Başkanı Barberus Bragge 1269 yılında bir Quidditch maçı esnasında Altın Snidget’i serbest bıraktı. Snidget’i yakalayan oyuncuya 150 Galleon ödül verileceğini söyledi.

Snitch, Snidget’ın Bir Muadiliydi

Altın Snidget’ın yerini alacak bir şey arandı ve yetenekli metal büyücüsü Bowman Wright, onun yerine Altın Snitch’i icat etti. Snitch, bir Snidget ile tamamen aynı ağırlığa sahipti ve dönen kanatları, kuşunkileri taklit ederek, yaşayan muadili gibi yön ve hız değiştirmesine izin verdi.

Snidget Altı Ay Yakalanamadı

Snitch ile ilgili ayrı bir hikâye, 1884’te Bodmin Moor’da bir maç yapılırken, her iki takımın da Arayıcı performansından iğrenerek vazgeçene kadar altı ay boyunca yakalanmaktan kaçınmıştı. Cornish cadı ve büyücüleri, Snitch’in büyülü özellikleri olması nedeniyle bölgede hala vahşi olduğu konusunda ısrar etmekteydi.

Harry Potter’e Snitch Görünümlü Pasta Yapıldı

Harry Potter’in 1997’deki on yedinci doğum gününe özel Molly Weasley tarafından Altın Snitch şeklinde bir doğum günü pastası yapıldı ve bu pasta o zamanki Sihir Bakanı Rufus Scrimgeour tarafından yorumlandı.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Harry Potter Snitch Kolye” için yorum yapan ilk kişi siz olun