SLYTHERIN PASAPORT KILIFI

Slytherin Pasaport Kılıfı suni deriden üretilmiştir.

Pasaport boyu 14cm, genişliği 9 cm’dir.

Pasaport üzerinde bulunan Slytherin arması, özel renkli baskı işlemedir.

Ürünümüz Warner Bros. resmi lisanslıdır.

Pasaport içerisinde kart ve pasaport yerleştirme bölümleri yer almaktadır.

Özel lisanslı paketleme ile gönderim sağlanmaktadır.

Barkod : 8683465500715 Stok kodu: PAS004

Orijinal fiyat: ₺349,90.Şu andaki fiyat: ₺299,90.

8 adet stokta

0

Slytherin Pasaport Kılıfı Lisanslı Deri

Sihirli dünyaya ait olan aksesuarlarına bir yenisini eklemek ister misin? ‘’Evet!’’ dediğini duyar gibiyiz. Öyleyse Slytherin Pasaport Kılıfı, tam da sana göre. Hemen sepete at, tükenmeden al!

Slytherin Pasaport Kılıfı Ürün Özellikleri

Boyut: 14cm x 9cm

Baskı: Özel Renkli İşleme

Ürünümüz Warner Bros. resmi lisanslıdır.

Slytherin Pasaport Kılıfı Lisanslı Deri

Tom Riddle Nasıl Voldemort’a Dönüştü?

Karanlık ve güçlü bir büyücü olan Voldemort, her zaman kötü müydü? Bizce değildi… Bakalım neler olmuş uzun yaşamında.

Tom Riddle, dünyaya geldiği andan itibaren sevgisiz büyümüş bir çocuk. Ailesinde gelişen kötü olayların sorumlusu olmamasına rağmen, suçluluk duygusu, isyan dolu bakışlarına yansıdı. İçindeki öfkeyle baş etmeye çalışan Tom, çözümü ailesini yok ederek bulduğunu sandı. Ancak kalbinin bir yerinde, daima bu üzüntüyü yaşadı.

Harry Potter, ona arkadaşlığın ne kadar büyülü bir şey olduğunu ve onun hiçbir zaman böyle bir şeye sahip olamayacağını anlattığı zaman ne kadar da içerlemiştik. Oda bu sözlere üzülmüş olacak ki, söylediklerine kinlenip daha da büyük bir hırsla Harry’ye saldırmaya devam etti.

Slytherin Her Zaman Hırs Demek Değil!

Voldemort, sahip olduğu hırs ve ölüm korkusuyla, bunca yıl yaşamaya çalışmıştı. 7 Ayrı parçaya böldüğü ruhu, tutunduğu nesneler gibi cansızlaştı. Ancak Harry’de kalan bir parçası, büyüdü ve unutmuş olduğu duyguları, kendilerini tekrar hatırlattı.

Lord Voldemort’un yok oluşundan sonra, Slytherin binasından mezun olan öğrenciler, eskisi kadar karanlık sanatlara yönelmemişlerdir.

Slytherin Kurnaz ve Hırslı Öğrencileri Seçiyordu

Salazar Slytherin tarafından kurulan Slytherin, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndaki dört binadan biridir. Salazar Slytherin, evi kurarken Seçmen Şapkaya, en değer verdiği birkaç özel özelliğe sahip öğrencileri seçmesini istedi. Bu özellikler ise; kurnazlık, beceriklilik, liderlik ve hırstı.

Renkler yeşil ve gri idi. Bu renkler göllerin ve göllerin etrafındaki sulara da karşılık gelmekteydi.

Genellikle yeşildir ve gümüş genellikle gri yağmur suyuyla ilişkilendirilmektedir. Evin iki önemli profesörü vardı. Bunlar; iki dönem bina profesörlüğü yapan Horace Slughorn ile Bina Profesörü ise Severus Snape’ti. Binanın simgesel hayvanı yılandı ve renkleri yeşil ve gümüştü. Evin koruyucu hayaleti de Kanlı Baron’du.

Slytherin Öğrencileri Lider Etrafından Toplanıyordu

Batı Avrupa mitolojisinde yılanlar yaygın olarak deniz ve göllerle ilişkilendirilmekteydi. Yılanlar fiziksel olarak akışkan ve esnek hayvanlar olmaları nedeniyle kabaca su elementine karşılık gelmektedir. Aynı şekilde, Kelt mitolojisinde su, başka bir dünyaya açılan kapı olarak görülmektedir.

Bazılarının, bu elementin birçok Slytherin’in sadece safkan bir topluluk umudunu sembolize etme adına seçildiğini tahmin etmesine neden olmaktadır. Pek çok Slytherin öğrencisi, Slytherin’in hırslı niteliklerini daha da örneklendirmektedir. Genellikle bir lider etrafında gelme eğilimindedirler. Bunlara örnek olarak Draco Malfoy’un çetesi ve Ölüm Yiyenler verilebilir.

Kurucu, safkan öğrencilere çok fazla değer verdi ve onları tercih etti. Seçmen Şapka, bunun sınıflandırmada bir faktör olabileceğini kabul etti. Ancak, o evde Muggle doğumlu bir öğrenci oldukça seyrek görülmektedir.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“SLYTHERIN PASAPORT KILIFI” için yorum yapan ilk kişi siz olun