Gryffindor Ahşap Bardak Altlığı

Hogwarts’ın kahramanlık, cesaret, kararlılık gibi özelliklere sahip öğrencilerinin binası, Gryffindor. Dumbledore’un Ordusuna en çok üye veren binadır.

Barkod : 8683465500289 Stok kodu: CST006

Orijinal fiyat: ₺139,90.Şu andaki fiyat: ₺99,90.

7 adet stokta

0

Gryffindor Ahşap Bardak Altlığı

 

Özel ambalajı ile Gryffindor ahşap bardak altlığı sizi Gryffindor ruhuna taşıyacak. Gryffindor bardak altlığı UV baskısı, MDF materyali ve 11 x 11 cm ölçüsüyle fazla alan kaplamayacak.

 

Gryffindor Bardak Altlığı Ürün Özellikleri

Boyut: 11 x 11 cm

Kalınlık: 5 mm

Baskı: UV

Materyal: MDF

Paketleme: Özel Ambalajı İle Gelmektedir

Silinebilir

Ürünümüz Warner Bros. resmi lisanslıdır.

Gryffindor Ahşap Bardak Altlığı

Cesaret Timsali Gryffindor

Gryffindor, Hogwarts’ın dört binasından birisidir ve kurucusu Godric Gryffindor’dur. Gryffindor Seçmen Şapka’ya; kahramanlık, cesaret, kararlılık gibi değer verdiği özelliklere sahip öğrencilerin kendi binasına alınması talimatını vermiştir.

Binanın sembolik hayvanı aslan, renkleri ise altın sarısı ve kırmızıdır. “Neredeyse Başsız Nick” olarak da bilinen Sir Nicholas de Mimcy-Porpington, binanın hayaletidir.

Ateş Elementinin Karşılığı “Gryffindor”

Gryffindor’un ateş elementine karşılık geldiği bilinmektedir. Bundan dolayı binanın renkleri altın sarısı ve kırmızı olmuştur. Ateşin rengi bir aslanın rengine karşılık gelmektedir; kırmızı yele kuyruğu temsil ederken altın sarısı ise bir cübbeyi temsil etmektedir.

Kahraman “Gryffindor”

Gryffindor binası cesaretten başka “kahramanlık, cüretkârlık” gibi özellikleri ile öne çıkmaktadır. Genel olarak cesurluklarıyla tanınırlar. Bu özellikler bazen pervasızlık noktasına ulaşabilir. Bazı Gryffindorlu’ların çok çabuk sinirlendiği bilinmektedir.

Dumbledore’un Ordusu

Özellikle Gryffindor binasından, Dumbledore’un Ordusu ile Zümrüdüanka Yoldaşlığına birçok üye katılmıştır. Phineas Nigellus Black’e göre, diğer binaların üyeleri -özellikle Slytherin- bazen Gryffindor’ların “gereksiz kahramanlıklar” yaptığını düşünmektedir.

Başka bir Slytherinli, Severus Snape ise birçok Gryffindorlu’yu kurallara aldırış etmeyen kendini beğenmiş ve kibirli olarak nitelemektedir.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Gryffindor Ahşap Bardak Altlığı” için yorum yapan ilk kişi siz olun