Blog

Büyülü Dünyanın Bilinmeyen Büyüleri

Büyülü Dünyanın Bilinmeyen Büyüleri

Büyülü Dünyanın Bilinmeyen Büyüleri

Büyülü dünyanın harika sırları, her geçen gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Birbirinden fantastik canavarlar ve yetenekleri diğerlerinden fazlasıyla farklı olan güçlü büyücüler, her birimizde merak uyandırıyor.

Peki, tüm bu güçlü büyücülerin gizli sırlarından en önemli olanını, sende öğrenmek ister misin? Cevabını duyduk! ”Evet!”

Bu küçük ve güçlü sırrın adı: Büyü! Şaşırtıcı gelmediğini biliyoruz ve hemen açıklamaya geçiyoruz. Güçlü büyücülerin en önemli özelliği; kimsenin bilmediği ya da öğrenmekte zorluk çektikleri zorlu ve etkili büyüleri, büyük bir ustalıkla kullanmalarıdır.

Gelin, etkili ve bilinmeyen büyüleri birlikte inceleyelim!

Arania Exumai: Örümcekleri patlamak ya da geri püskürtmek için kullanılır.

Okunuşu: A-rey –ni-ya eg-za-may

Anapneo: Güçlü bir tedavi büyüsüdür. Özellikle tıkanmış boğazları temizlemek ve boğulmayı önlemek için kullanılır.

Okunuşu:  A-nap-ni-yo

Evanesce: Şekil değiştirme büyüsüdür. Nesnelerin şeklini değiştirerek kaybedilmesine yardımcı olur. Evanesco büyüsünün söylenişiyle fazlasıyla benzetilir.

Okunuşu: İh-ven-ıss

Morsmordre: Tehlikeyi anımsatan bu büyü, karanlık işareti çağırmak için kullanılır.

Okunuşu: Mors-mor-dre

Aparecium: Bu büyünün amacı, görünmeyen mürekkebi veya diğer gizli mesajları ortaya çıkarmaktır.  Severus Snape, Çapulcu Haritası’nın üzerinde yazanları görebilmek için kullanmış ancak haritadaki güçlü koruma büyüsü sayesinde başarısız olmuştu.

Okunuşu: Ah-par-ii-cii-yum

Arresto Momentum: Dumbledore’dan hatırladığımız bu büyü, hareket eden hedefi yavaşlatmak veya durdurmak için kullanılır.

Okunuşu: A-res-toğ mo-men-tum

Carpe Retractum: Büyücünün hedeflediği nesneyi kendisine çekmeye ya da büyücünün hedefe doğru çekilmesine yardımcı olur.

Okunuşu: Kar-pey rek-rak-tum

Colloportus: Kapıları elle açılamayacak şekilde kilitlemek için kullanılır.

Okunuşu: Kull-loğ-por-tuss

Deprimo: Yerde büyük ve daire şeklinde delikler açmak için kullanılır. Küçük bir hatırlatma yapalım o zaman… Ölüm Yadigarları’nda Hermione Lovegood ailesinin evinden kaçabilmek için kullanmıştı.

Okunuşu: de-pri-moğ

Illegibilus: Önemli bir metni okunmaz hale getirmek için kullanılır.

Okunuşu: İl-le-ci-bill-us

Peskipiksi Pesternomi: Perileri yakalamak veya püskürtmek için kullanılır.

Okunuşu: Peski-piksi pester–no-mi?

Rennervate: Büyüyle taşlaştırılmış kişi ya da yaratıkların yeniden canlandırmak için kullanılır.

Okunuşu: Ren-nur-veyt

Flagrante: Nesneye dokunan herkesin yanmasına sebep olan büyüdür. Bellatrix’in kasasında ki tüm değerli eşyalar, bu büyüyle lanetlenmiştir.

Okunuşu: Fla-gran-tey

Zihnefend: Karşı büyücünün zihin kontrolünü ele geçime büyüsüdür. Düşünceleri okumaya ve anıları görebilmeye yarar. Queenie, Voldemort ve Snape, bu büyünün öncüleridir.

Okunuşu: Zih-ne-fend

İmpractra: çok karanlık ve fazlasıyla güçlü bir lanettir. Engellenmesi neredeyse imkânsız olan bu büyü, doğrudan hedeflenen kişiye zarar verir.

Okunuşu: im-prak-tra

Langlock: Düşmanın dilini bağlama büyüsüdür. Büyü yapılan kişinin dili anında damağına yapışır.

Okunuşu: leng-lak

Okuduğunuz gibi, güçlü ve etkili büyü sayısı fazlasıyla çok… Büyücüler, bilinen bu büyüleri sözlü veya sözsüz bir şekilde kullanır.

Bu büyülerin bazıları, ne yazık ki lanet olarak kullanılabilir. 3 Affedilmez Lanet kadar korkutucu olanlar, Voldemort’un sürekli olarak kullandığı büyülerdir. Siz siz olun, sakın bu lanetleri uygulamaya çalışmayın! Başınıza olmadık işler gelebilir…

buyuler Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

Bir yanıt yazın