Blog

Slytherin’in 5 Önemli Karakteri!

Slytherin’in 5 Önemli Karakteri!

Slytherin’in 5 Önemli Karakteri!

Tom Marvolo Riddle

Tom Marvolo Riddle,

Safkan anne ve muggle bir babanın tek erkek çocuğu olarak dünyaya geldi. Büyü dünyasının korkutucu ismi olan Tom Riddle, çok zor bir çocukluktan geçti. Bu yüzden nefret ve kin kavramlarıyla kendini bütünleştirerek geliştirdi. Öyle ki, Dumbledore’dan sonra, en yetenekli büyücü oldu. Daha 11 yaşında, Dumbledore’un, onu yetimhaneden alıp, Hogwarts ile tanıştırmasından sonra hayatı değişti. Yetimhanede ki sevmediği tüm insanlara acı vermek ve işkence yapmaktan mutluluk duyan Tom, Hogwarts’ta, bu özelliklerini nasıl geliştirebileceğini, ileri seviyede öğrendi.

Aslında, bu kadar kötü bir huy ile büyümesinin sebebi; cadı annesinin, Tom’a hamileyken, muggle babası tarafından terk edilmesi. Muggle babasının terk etmesini öğrendikten sonra nefretle büyüyen Tom, artık babasının soyadını kullanmak istemediğine karar verir ve tüm ailesini öldürerek ‘’Riddle’’ soyadını tarihten yok olmasını istemiştir. Artık kendine ‘’Lord Voldemort, kim olduğunu bilirsin sen, adı anılmaması gereken’’ gibi lakaplarla seslenilmesini tercih etmiştir. Bu kadar korkutucu olması ve insanların ona bu şekilde çekinerek yaklaşması ile kendini üstün görüp, gücüne güç katmıştır. Bu kadar acı bir yaşantı ile karşı karşıya kalan Tom’ a kızmamak lazım…

Hayal et! Hogwarts gibi görkemli bir okulda, Albus Dumbledore gibi bir müdürün koruması altında, tüm ihtiyaçların karşılanarak, ileri düzeyde eğitim görüyorsun… Hayal edebilmek bile bizleri heyecanlandırırken, Tom, bu durumu farklı bir şekilde ilerletmeye karar verdi.

Dumbledore dışında, kendi ölümünden korkan Voldemort, Harry’nin varlığıyla, korkusuna bir yenisini ekledi. Ölümsüzlük için çaba sarf etmesi bir yana, ölümsüzlük için birçok muggle ve büyücünün ölümüne sebep oldu.

Voldemort’un en güçlü özelliklerinden birisi, Çatalağız olması. Cadı annesi Merope’nin Salazar Slytherin’in soyundan gelmesiyle Tom, büyük bir yetenek sahibi oldu. Karizmatik duruşu, ilgi çeken gizemli bakışları ve övgüyü hak eden yetenekleriyle, tüm profesörler tarafından, gözde bir öğrenci haline geldi. Ne üzücü ki, bu kadar mükemmel bir öğrenci, sihirli dünyanın en korkunç büyücüsüne dönüştü.

Büyük korkusu ölüm olan Voldemort, ‘’hortkuluk’’ isimli bir büyü ile ruhunu 7 ayrı parçada saklamayı öğrendi. 6 ayrı nesne ve birde Harry… Rowena Ravenclaw’un diademi, Salazar Slytherin’in madalyonu, yılan Nagini, Hufflepuff’ın kupası, kendine ait günlüğü ve Marvolo Gaunt’ ın yüzüğü, 7 ayrı hortkuluk. Bu hortkuluklar, Harry ve arkadaşları tarafından bulunup yok edildi. Film boyunca pasif olarak gördüğümüz Neville’in, yılan Nagini’yi, Gryffindor kılıcıyla, nasıl yok ettiği, gözünüzün önünde belirdi, değil mi? Ne kadar gururla heyecanlanmıştık!

Asasının yapısı: Porsuk ağacı, 13 ½ uzunluğunda, Fawkes ‘ın(anka) telekleri

Severus Snape

Muggle bir baba Tobias Snape ve cadı bir anne Eileen Price’ın melez çocukları olarak dünyaya geldi. Çocukluğunda ilgi duyduğu karanlık sanatlar ve büyüler, kendisini, Slytherin’in gözde öğrencilerinden biri olma yoluna sürükledi. Öyle ki, başarılarını, gün geçtikçe daha da fazlalaştıran Severus, hepimizi korkutan bir görüntüyle, Slytherin bina başkanı olarak görev aldı.

İksir uzmanı olan Severus Snape, Lily’e olan aşkı sayesinde kalbimize girmeyi ve oradan hiç çıkmamayı başardı. Özellikle, o döktüğü gözyaşında anlattığı, Lily ile olan anılarından sonra…

Severus, ilk filmden bu yana, Harry’ye zarar verecek bir karakter gibi görünse de, tüm amacı Harry’i kontrol altına almaktı. Voldemort’un, Lily ve James’i öldürme planlarını öğrenen Snape, taraf değiştirerek Dumbledore için casusluk yaptı. Lily’nin koruma altına alınması için her yolu deneyen Snape, ne yazık ki başarısız oldu. Biricik aşkı Lily’nin öldüğünü gördüğünde yıkıldı ve daha da sinirli bir insan haline geldi. Sevgisi öylesine büyüktü ki, Lily’nin oğlu olduğu için Harry’i koruyup kollamak için, kendi hayatından oldu.

Asasının yapısı: 31 cm uzunluğunda. Karaağaç yapımı, özü ise kakao çekirdeği

Severus Snape

Bellatrix Lestrange

bellatrix lestrange

Sivri ve üstün zekasıyla Slytherin’in güçlü öğrencilerinden olan Bellatrix. Voldemort’un en yakın yardımcılarından biridir. Kötülük denilince akla, Voldemort’tan sonra, belki de tek gelen kişi olabilir. Çılgın ve tuhaf tavırlarıyla dikkat çeken Bellatrix için cinayet işlemek çok basit. Özellikle sadık bir hizmetkar olması, Voldemort için Bella’yı vazgeçilmez kılıyor.

Cygnus ve Druella Rosier Black’in çocuklarından biri olan Bella, kardeşleri Narcissa ve Andromeda’dan daha farklı bir görüntüye sahip. Ne zaman görüntüsü önümüze gelse, güçlü kahkahası kulaklarımızda çınlıyor.

Bellatrix Lestrange’ın, sadık bir hizmetkar olmasının sebeplerinden birisi sadece karanlık tarafta olması değil, çılgın ve kötü bir karakteri ile birlikte Lord Voldemort’a olan hayranlığı

Her ne kadar sempatik tavırlarıyla dikkat çekici de olsa kuzeni Sirius Black’in ölümünden sorumlu olduğu için, Harry Potter hayranlarına göre büyük bir nefret topladı. Harry Potter’ı vaftiz babasından ayırmasıyla birlikte, ölümünün sabırlı bir anne olan Molly Weasley’nin elinden olması ‘’ohh bee! Sonunda hak ettiği gibi öldü!!!’’ dedirtti.

Asasının yapısı: 39,5 cm uzunluğunda çok ince bir asa. Ceviz ağacından yapıldı. Özü ejderha yürek lifi.

Lucius Malfoy

Safkan bir aileden gelmenin üstünlüğünü sürekli dile getiren ve bununla her fırsatta övünen bir ölüm yiyen. Sırlar Odası filminde, Ginny Weasley’in kazanına koyduğu Voldemort’un lanetli günlüğü ile hangi tarafta yerini aldığını görmüş olduk. Bellatrix Lestrange’ın kız kardeşi Narcissa ile evlidir ve Draco adında bir oğulları vardır. Bununla birlikte tüm aile açık sarı saçlarıyla tanınmaktadır. Son filmde, büyük savaştan kaçarak ailesini korumaya çalıştığını dile getirse de, endişe dolu hareketleri, filmin başından sonuna sergilediği güçlü tavrını, bir anda yok etti.

Asasının yapısı: Karaağaç yapımı, ejderha yüreği özü. 41 cm

Lucius Malfoy

Salazar Slytherin

Screenshot 1 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

Çatalağız olabilmek için tüm yıllarını harcamıştır. Aynı zamanda Slytherin binasının kurucusudur. Avada Kadavra lanetini bulan Salazar, aynı zamanda Lord Voldemort’un annesiyle aynı soylardan gelmektedir. Karanlık büyü ve iksirlere olan ilgisi, Severus Snape’i hatırlatsa da aslında Salazar Slytherin, daha güçlü bir büyücüdür.

Slytherin, gençlik yıllarında, Hogwarts’a kabul edilecek tüm öğrencilerin, safkan ailelerden seçilmesi için çabalıyordu. Ancak Gryffindor, Hufflepuff ve Ravenclaw kurucuları, bu duruma şiddetle karşı çıkmış ve reddetmişlerdi. Sonuç olarak, Slytherin takımına çoğunluğu safkan olan öğrenciler alındır. Geri kalan takımlar bu ayrımı kabul etmedi.

Salazar Slytherin, hayatı boyunca muggle kökenlileri yok etme yöntemlerini araştırmıştır. Bu muggle düşmanlığının sebebi bilinmese de, bu araştırma da başarısız olduğu ortada.

Asasının yapısı: Basilisk boynuzu çekirdeği ile bilinen tek asa

Bir yanıt yazın