Blog, Hogwarts

HOGWARTS LEGACY!

HOGWARTS LEGACY!

Harry Potter evreninden çok güzel haberler var! Büyülü dünyaya gelecek olan yeni bir nefes ile yüreklerimiz, hop hop! etmeye hazırlanıyor. Avalanche Software tarafından geliştirilen ve biz Harry Potter hayranlarını inanılmaz heyecanlandıran bu oyunun ismi, Hogwarts Legacy.

Tıpkı gerçek bir Harry Potter evreninde yaşıyormuşuz gibi hissettirecek bu oyunun tamamı, Hogwarts ve çevresinde geçiyor. Kendi büyülü karakterini oluşturabileceğin bu sihirli dünya da, üzülerek söylüyoruz ki, Harry Potter ve arkadaşlarına ya da tanıdık hiçbir karaktere yer verilmemiş. Ancak kişiler dışındaki her türlü nesne veya mekân, olduğu şekilde duruyor.

Kendi büyülü dünyanı, Hogwarts’ta kurabileceğin bu oyunda, aynı Harry Potter ve arkadaşlarının karşılaştığı gibi, fazlasıyla zorluk seviyesi mevcut olacak. Mücadelenin yüksek olduğu bölümlerde, oldukça gerilebilirsin. Saygıdeğer okuyucu, şimdiden tüm sabrını topla, sakinliğini koru ve derin bir nefes aldıktan sonra oyunun çıkacağı günü bekle…

Oyunun yapımcıları: Portkey Games ve tabii ki Warner Bros.

Neredeyse sanal gerçekliğin içerisinde hissettirecek bu oyunun oynanabileceği platformlar; PC, PS5, PS4, Xbox One ve Xbox Series X / Series S, Nintendo Switch, Microsoft Windows.

Filmde Geçen Hayatı Mı Oynayacağız?

Filmde Geçen Hayatı Mı Oynayacağız?

Harry Potter kitaplarından esinlenerek geliştirilen Hogwarts Legacy’de, hem fantastik canavarları keşfedebilir hem de usta büyücülerin kullandığı büyülerin yapımında uzmanlaş

Oynayacağın sahnelerde  ‘’aaa ben burayı biliyorum!’’ veya ‘’aaa ben bunu izledim şurada şöyle olacak!’’ diyebileceğine yürekten inanıyoruz. : ) Çünkü yayınlanan kısa oyun gösterimini izlerken, biz böyle cümleler kurmuştuk.

Büyücü dünyasında, Yasak Orman( Forbidden Forest ), Hogsmeade Köyü gibi geniş bölgeleri rahatlıkla gezebileceksin. Yapacağın iksirler ve öğreneceğin büyülü kelimelerin gücüyle, Hogwarts’ın kaderi senin ellerinde!

Sevindirici bir sahne daha var ki; 4 büyük binadan dilediğin birini seçerken, Seçmen Şapka, en sıra dışı yardımcın olacak.

Hogwarts

İhtiyaç Odası’ndan tut bina ortak salonlarda ki inceliklere kadar, en küçük detayın düşünülüp aktarılmaya çalışıldığı bu oyunda, Hogwarts’a ait okul sınıflarında derslere girebileceğiz. Özellikle tüm detaylarını ezbere bildiğimiz Sırlar Odası’nda neler olacağı, şimdiden merak edilen bir bölüm.

Her sahnesinde tatlı bir şaşkınlık hissedeceğin bu oyunda, bina hayaletleri derslere girebiliyor. Her ne kadar en iyi bildiğimiz karakterleri göremesek de, bina hayaletlerine aşinayız. Özellikle ‘’Kafasız Nick’’ ismiyle tanıdığımız Sir Nicholas, yayınlanan kısa gösterim videosuna göre, oyunda ki bazı sahnelerde karşımıza çıkacak.

Hogwarts Legacy’nin, basit anlatımlı konusu şöyle; Oyuncular, iksir yapacakları, büyü öğrenecekleri, vahşi hayvanları evcilleştirecekleri ve derslere katılacakları Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na yerleşecek, sihirli dünyayı karanlık güçlerden kurtarmaya çalışacak.

Sadece Harry Potter değil, Fantastik Canavarlar serisinden aşina olduğumuz, birçok canlı karşımıza çıkıyor. Duyunca çok sevineceğini düşündüğümüz başlıca karakterler, parlak eşyaları çalan, pofuduk Burnuk (Niffler), Kneazle (büyülü kedi)…

Warner Bros. Gibi büyük bir şirketin desteği ile oyunun çıkış tarihi net bir şekilde belli olmasa da, 2022 yılının son aylarına doğru piyasaya sunulacağı düşünülüyor.

Acaba Karanlık Sanatlara Karşı Savunma, Bitkibilim, İksirler gibi önemli derslerden neler öğrenebileceğiz? Ya da öğrendiğimiz büyüleri, hangi karanlık büyücülerden korunmak için uygulayacağız? Kısa gösterim videosunda anlatılanlardan sonra, bayağı meraklandık.

Senin için, sınırsız bilgi alanı olan internetten ‘kopyala, yapıştır’ yaptığımız oyun bilgilerinden, oyunun oynanabilmesi için ilgili gereksinimler şunlardır:

Minimum sistem gereksinimi:

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 980

İşlemci: Intel Core i5 – 6600

Bellek: 6 GB

Depolama: 30 gb kullanılabilir alan

Maksimum sistem gereksinimi:

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060

İşlemci: Intel Core i7 – 6700

Bellek: 8 GB

Depolama: 30 gb kullanılabilir alan

Hogwarts Legacy, her ne kadar Harry Potter ve diğer karakterlerin olmayışıyla biraz hayal kırıklığına uğratsa da, rahatlatıcı bir haber daha var. Bu oyunda oyun içi satın alma veya mikro ödeme olmayacak. Herhangi online co-op modunu desteklemeyecek.

Hogwarts Legacy dışında, Harry Potter evrenine ait birden fazla oyun bulunuyor. Bunlardan bazıları Sihir Uyanıyor, Hogwarts Mystery , Book Of Potions, Harry Potter for Kinect Xbox 360, Harry Potter and The Deathly Hallows: Part 1-2.

Küçük detaylarıyla anlatmaya çalıştığımız Hogwarts Legacy oyunu, yayınladığı kısa gösterim videosunda geçen olayların dışında, karşımıza nelerle çıkacak ve bizleri nasıl etkileyecek? Hep birlikte bekleyip görelim…

Bir yanıt yazın