Hogwarts, Blog

Harry Potter Hakkında Bilinmeyenler

Harry Potter Hakkında Bilinmeyenler

Harry Potter Hakkında Bilinmeyenler

Harry Potter’ın bilinmeyenleri veya az bilinenleri çoğumuzu şaşırtacak cinsten. Benim diyen birçok hayranın bile şaşıracağı çok şey var aslında. Gelin madde madde bakalım neler varmış.

Harry Potter Hakkında Bilinmeyenler
  1. Hogwarts derslerinin çekildiği anlarda öğrenciler gerçekten kendi derslerine çalışıyorlardı. Böyle bir şey sunmasalardı bile Hermione’nin kendi dersini getirip çalışacağından eminiz.
blog01 0011 Layer 2 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

2. Çünkü Emma Watson (Hermione), gerçek hayatta da işine büyük saygısı olan birisi. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filminden önce yönetmen Alfonso Cuaron, 3 genç dostumuzdan karakterleriyle ilgili makale yazmalarını istedi. Ron, hiç yazmadı. Harry, birkaç sayfa yazdı. Hermione ise tam 16 sayfalık bir makale yazdı.

blog01 0010 Layer 3 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

3. Knight Bus, yani Hızır Otobüsü aslında çok hızlı sürülmemiş. Diğer arabaları yavaş sürmüşler ve görüntüyü hızlandırmışlar.

blog01 0009 Layer 4 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

4. Harry Potter ve Ateş Kadehi’ndeki üçüncü görevi hatırlıyor musunuz? Harry’nin labirente girdiği yer. İşte o labirent sahnesinde Shining filminden esinlenilmiş.

blog01 0008 Layer 5 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

5. Peki ya Üçbüyücü Balosu’ndaki müzik grubunu hatırlıyor musunuz? İzlerken tanıdık gelmiş miydi? Çünkü Radiohead ve Pulp üyeleri vardı orada.

blog01 0007 Layer 6 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

6. Snape (Alan Rickman), film çekimleri sırasında da gençlere biraz çektirmiş. Ron ve Longbottom, Rickman’ın arabasına içecek dökünce arabaya yaklaşmaları yasaklanmış.

7. Alan Rickman demişken; Rowling, kendi eski öğretmeninde esinlenmiş bu karakter için ve ta en başından beri Snape olarak Rickman’ı düşünmüş. Hatta ona daha başında karakterle ilgili her şeyi anlatmış.

Harry Potter Hakkında Bilinmeyenler

8. Harry, Hagrid’e sette şaka yapmak için telefonunun dilini Türkçe’ye çevirmiş. Neyse ki sette birisinin babası Türk olduğu için çok zorluk çekmemişler.

blog01 0005 Layer 8 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

9. Kitabı okuyanların çok sevdiği ve filmlerde göremediği birisi var. Evet, çoğu kişi doğru tahmin etmiştir: Peeves. Peeves’in sahneleri aslında çekilmiş ama sonradan filme eklememeye karar vermişler.

blog01 0004 Layer 9 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

10. Utangaç, ama kendini rolüne çok kaptıran birisi. Malfoy’e yumruk attığı sahnede aslında tokat atması gerekiyordu. Kendini kaybedip yumruk atmış ve sonra da Tom Felton’dan (Draco Malfoy) özürler dilemiş.

blog01 0003 Layer 10 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

11. Peki ya Hermione’nin Bellatrix tarafından çektiği işkenceler? O sahneler için de Helena (Bellatrix), Emma’dan özürler dilemiş. Aslında çok da bir şey yoktu, abartmışlar mı diyorsunuz? Aslında çok daha fazlası varmış. Ama İngiltere ve Amerika’da yaş kısıtlamasından çekindikleri için sahneleri çıkarmak zorunda kalmışlar.

blog01 0002 Layer 11 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

12. Dumbledore’dan bahsetmeden bitirmek olmaz. Michael Gambon (Dumbledore), setteyken çorabında hep sigara paketi bulundururmuş.

blog01 0001 Layer 12 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

13. Araya hemen Draco Malfoy’u ekleyelim: sete hep yiyecek bir şeyler sokmaya çalıştığı için cübbesinin ceplerini dikmişler.

blog01 0000 Layer 13 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

14. Dumbledore ile ilgili son bilgimiz ise onun gençlik aşkıyla ilgili. Tek bildiğimiz sevgi hikayesi, eskiden bir kara büyücüye aşık olduğu ve o büyücünün de erkek olması. Bizleri biraz şaşırtmıştı.

Bir yanıt yazın