GRYFFINDOR YASTIK

Gryffindor Yastık, Hogwarts’ın eşsiz özelliklere sahip olan binalarından esinlenilerek üretilmiştir.

Yastık, %100 leke tutmayan kumaştır.

Gryffindor Yastığın iç dolgu malzemesi elyaftır.

Yastık ölçüleri; 40 cm x 40cm

Yüksek kaliteli HD Dijital baskıdır

Özel ürün koruyucu ambalajı ve etiket kartı ile gönderim sağlanmaktadır.

Ürünümüz orijinal, Warner Bros. lisanslıdır.

Barkod : 8683465504621 Stok kodu: PILLS032

Orijinal fiyat: ₺399,90.Şu andaki fiyat: ₺349,90.

2 adet stokta

0

Wizarding World Gryffindor Yastık

Seçtiğin bina renklerinin, evinin dekorasyonunda yer alması ne kadar da hoş! Öyle değil mi? Sahip olduğun cesaretin, sadakatin ve yardımseverliğin, Gryffindor Yastık deseninde yerini aldı. Sepetine at, tükenmeden al!

Gryffindor Yastık Ürün Özellikleri

Kumaş: %100 Leke Tutmayan Kumaş

İç Dolgu: Elyaf

Boyut: 40 cm x 40 cm

Baskı: Yüksek Kaliteli HD Dijital Baskı

Ürünümüz orijinal, Warner Bros. lisanslıdır.

Gryffindor Yastık

Gryffindor İle İlgili Gerçekler

Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling, bir webchat oturumu sırasında Pottermore testini yaptığını ve Gryffindor’da sıralandığını 2012 yılına kadar açıklamamıştı.

Gryffindor İsmi

“Gryffindor” ismi, özellikle “Hufflepuff” kelimesinin yanında kullanıldığında, uydurma bir kelime gibi gelebilir birçok insana. Pek çok hayran büyük ihtimalle “Gryffin” in aslan gövdesiyle efsanevi bir yaratık olan “griffin”den geldiğini ancak bir kartalın başı ve kanatlarını bildiğini fark eder. Fakat Gryffindor’un “-dor”unun da önemi vardır. İlk olarak, “dor” Yunanca “hediye” kelimesinden gelmektedir, bu da “Gryffindor”u “griffin armağanı”na çevirmektedir.

Gryffindor Ortak Odası Koruyucusu: Şişman Kadın

Şişman Kadın, Gryffindor Ortak Odası’nı koruyan bir zamanlar orada yaşamış bir Gryffindor House üyesinin büyülü portresinin konuşma adıdır. Öğrenciler Ortak Odaya girebilmek için Fat Lady’ye doğru parolayı söylemelidir.

Gryffindor Ortak Odasında İki Merdiven Vardır

Kitap serisinde Gryffindor’un ortak odasında iki merdiven bulunmaktadır. Birisi kız yatakhanesine, diğeri erkek yatakhanesine gider. Bir oğlan merdivenlerden kızların yatakhanelerine doğru gitmeye çalışırsa, pürüzsüz bir slayta dönüşür ve alarm çalar. Merdiven düzleşir. Harry ve Ron, Hermione’yi bulmak için denediklerinde kızlar onlara gülmüştü.

Gryffindor ve Slytherin İki Eski Dost

Bin yıldan fazla bir süre önce, Hogwarts’ın Kurucuları, Muggle doğumlu öğrencilerin Hogwarts’ta bir yerleri olup olmadığını tartışmıştı. Godric Gryffindor, Muggle doğumlu çocukların da Hogwarts’a katılmalarına izin verilmesini istiyordu ve okuldaki yerleri için büyük bir gayret gösterdi. Godric Gryffindor ve Salazar Slytherin ile iyi arkadaştı. Ancak Salazar Slytherin Muggle’ların Hogwarts’tan yasaklanması taraftarıydı ve seherbaz kanının saf tutulması gerektiğini savunuyordu. Görüş farklılıkları o kadar ileriye gitti ki, arkadaşlıkları bile sona erdi. Helga Hufflepuff ve Rowena Ravenclaw, Godric Gryffindor’un yanında saf tuttu. Böylece Muggle doğumlu öğrencilerin de Hogwarts’a katılımlarına onay verildi. Slytherin (diğer kurucuları hakkında fazla bir bilgi sahibi değiliz) Sırlar Odası’nı yarattı ve Hogwarts‘ı kısa bir süre sonra terk etti ve bir daha da asla geri dönmedi.

0 reviews
0
0
0
0
0

Değerlendirmeler

Filtreyi temizle

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“GRYFFINDOR YASTIK” için yorum yapan ilk kişi siz olun