Daily Prophet

Dobby’nin Heykeli Çalındı

Harry Potter’un Ev Cini Dobby’nin Heykeli Çalındı

Seramik sanatçısı Hülya Karahan tarafından yapılan Dobby heykeli çalındı. Heykelin bulunması için çalışma başlatıldı. Emniyete giderek şikâyette bulunan Karahan, “Dobby, hayali bir karakter. Çalanın ya hayranlığı vardı ya da çok şirin bir şey diye aldı. Muhtemelen onun daha iyi yapıldığını anlamış olabilir. Sanattan anlayan bir hırsız herhalde” ifadelerini kullandı.

Dobby Heykeli Bir Sene Önce Yapıldı

Harry Potter filmi en az çocuklar kadar yetişkinlerce de büyük beğeniyle izleniyor. Harry Potter’un sadık kurtarıcısı ev cini Dobby’nin, heykeli seramik sanatçısı Hülya Karahan tarafından bir yıl önce yapıldı ve atölyeden çalındı. Karahan, izleyiciyi etkileyen karakteristik özellikleri nedeniyle yaparken ayrı bir bağ kurduğunu söylediği Dobby’nin heykelinin bulunması için polise başvurdu. Ayrıca sosyal medyada çağrı yaptı.

Dobby Heykelinin Yapımı Yaklaşık Bir Ay Sürdü

Seramik sanatçısı Hülya Karahan’ın atölyesi Beyoğlu’nun Cihangir semtinde yer alıyor. Harry Potter serisindeki animasyon karakteri ev cini Dobby’nin heykelini yaptı. Dobby heykelinin yapımının yaklaşık bir ay sürdüğünü söyleyen Karahan, heykeli Harry Potter karakterinin büyüdüğü eve benzeyen merdiven altındaki depo kapısının önüne koyduğunu ifade ederek heykeli çalan hırsızlara yönelik geri getirmeleri konusunda çağrı yaptı.

Başka Heykeller de Çalındı

Atölyeden Dobby heykelinden başka; Buz Devri filminden Sid, Çılgın Korsan filminden Lapacı karakterlerinin heykeli ile seramik bir cadısüpürgesi de çalındı.

Bir yanıt yazın