Blog

Harry Potter ve Felsefe Taşı Filmi 20. Yıl Gösterimi

Blog Gorsel 3 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

Sihrin 20. yılına özel yapılan etkinlikte tüm dünyayla eş zamanlı olarak Sihir Dükkanı, tüm pandemi şartlarına uygun bir şekilde izleyicilerini İstanbul Kanyon Avm de buluşturdu. Warner Bros.’un özel izniyle 20 yıl sonra Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen etkinlikte “Harry Potter ve Felsefe Taşı” filmi beyaz perdeye taşındı.

Filmin ikonik objelerinden biri olan Seçmen Şapka ile bina seçim etkinliği yapılmdı. Bu aktivitede Lisanslı ve elektronik bir Seçmen Şapka oyuncağı kullanıldı. Hogwarts Büyük Salon temalı arka plan önünde bir iskemleye oturan katılımcıların başına Seçmen şapka koyulduğunda otomatik olarak konuşarak binalarını belirledi.  Bu etkinlik oldukça rağbet gördü ve bazı haber spikerleri de seçmen şapkayı ve etkinliği kullanarak haber yaptılar.

IMG 1703 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

       Etkinlik saatinden çok daha erken gelen katılımcılar sırada, girişte ve etkinlik alanına alınırken tüm önlemler çerçevesinde HES kodları kontrol edildi.  Salonların temizliği ve hijyen önlemlerine, çalışanların ilgisine izleyicilerinden tam puan aldı.

Küçük bir büyücü adayından duyduğum şu sözleri paylaşmak istiyorum: “Merhaba profesörüm bu gün hangi büyüyü öğreteceksiniz?”

KEHANET SINIFI VE EĞİTİMİ

      Bu alanda cadı kılığındaki personel katılımcılara tarot kartları ile gelecekleri ve hayatları üzerine kehanetlerde bulundu. Katılımcıların ilgisinin yoğun olduğu bu etkinlik, kahin cadının yorumları ve öngörüleri ile oldukça etkiliydi. Aktivite etkinlik boyunca sürdü.

 

TILSIM SINIFI VE EĞİTİM

Etkinlik alanında film gösterimi ile birlikte görsel eğlencelerin de keyfini çıkaran katılımcılar, iksir sınıfında yaptığı iksirlerle, Kehanet sınıfında bulunduğu kehanetlerle eğlenceli dakikalar geçirdi. Büyücü Satrancıyla başlayan oyunlar “Lumos” ve “Nox” büyüleriyle ışığın gizemini ortaya çıkardı.

Katılımcılara 2 adet özel tasarımlı büyü oyuncağından oluşan bir alan hazırlanmıştır. Bu büyü oyuncakları Lumos Maxima ve Wingardium Leviosa büyülerini uygulayabilecekleri sistemlerdir. Uzaktan kumanda ile bir operatör tarafından yönetilen sisteme yaklaşan katılımcı asasını doğru şekilde sallayıp sözcükleri söylediğinde Wingardium Leviosa sisteminde tüy yavaşça havalanırken, Lumos Maxima sistemindeki lamba yanıyordu. Operatör sistemden uzakta bulunduğu ve kendini göstermediği için katılımcılara sihirli bir deneyim yaşattı. Bu sistem etkinlik boyunca aktif olarak hizmette kalmıştır.

IMG 2040 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

6 metreye 6 metrelik bir alanda özel olarak hazırlanmış olan Satranç Taşı başlıklarını takan katılımcılarla McGonagall’ın dev sihirbaz satrancı kurgusu canlandırıldı. 2 oyuncu satranç taşı kılığındaki diğer katılımcıları yönlendirerek bu efsanevi sahneyi hayata taşıdılar.

IMG 2111 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

2 seans olarak gösterime sunulan filmde en çok dikkat çeken olay ise kostümleri ve asaları ile alanda bulunan Cadı ve Büyücülerdi. Küçükten büyüğe tüm katılımcılara “Harry Potter” evrenine ait ürün satışının yapıldığı etkinlikte, koleksiyoncular ve daha ilk kez asa sahibi olan Cadı/Büyücülerin gözlerinde ki ışıltı görülmeye değerdi.

38423240.jpg r 1920 1080 f jpg q x xxyxx Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

 

Toplam 9 salonda ortalama 1600 kişiye 2 seans şeklinde gösterilen filmde Katılımcılar davetiye kontrolü sırasında edindikleri biletler ile bu gösterime katıldılar.

sahne Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

Etkinlikte, Sihir Dükkanı ekibinden 20 kişi etkinlik aktiviteleri, satış ve koordinasyonu gerçekleştirdi. Özel olarak briefing  verilmiş olan 16 kişilik salon ekibi etkinlik girişinde karşılama, HES kodu ve davetiye kontrolü, etkinlik boyunca sunulan ikramların servisinde aktif rol oynadı. Yine özel olarak briefing verilmiş olan 10 kişilik özel güvenlik ekibi de etkinlik boyunca aktif olarak kontrollere ve gözleme devam ederek sorunların çözümünde aktif rol oynadılar.

IMG 2084 Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

Sihir Dükkanı “Harry Potter ve Felsefe Taşı” filmi 20. Yılında yaratmış olduğu farkındalık, izleyicisine görsel ve eğlence dolu bir gün yaşattı. Bu etkinlik bir başlangıç. İlerleyen zamanlarda yapılacak etkinliklerde bu neşe ve eğlencenin daha çok artacağına eminiz. Sihrin ve Büyünün Dünyasından herkese sihirli günler.

“Nox”

Bir yanıt yazın