Blog

Harry Potter Dizi Oluyor !

Harry Potter Dizi Oluyor !

Harry Potter Dizisi İçin Hazır mısınız ?

Çok heyecanlıyız! Harry Potter hayranlarının beklediği müjdeli haber sonunda geldi! Warner Bros. tarafından yayınlanacak olan yeni Harry Potter dizisi, tüm dünyada büyük bir heyecan yaratmış durumda. Peki, bu yeni dizi hakkında neler biliniyor? Neler bekleniyor? İşte, Harry Potter dizisi hakkında bilmeniz gerekenler…

Harry Potter Dizi Oluyor !

Harry Potter Dizisi Hakkında Genel Bilgi

Harry Potter, J.K. Rowling tarafından yazılan fantastik bir roman serisidir. 1997 yılında ilk kitabı yayınlanan serinin toplamda 7 kitabı bulunmaktadır. Kitaplarda, Harry Potter isimli bir çocuğun Hogwarts Büyücülük Okuluna giderek, büyücülük dünyasında yaşadığı maceraları anlatılmaktadır. Kitapların yanı sıra, 8 adet de filmi çekilmiştir.

Harry Potter dizisinin konusunda, kitapların konusuna benzer şekilde Harry Potter’ın maceralarını anlatması beklenmektedir.

Dizinin yönetmen koltuğunda ise Chris Columbus oturacak. Columbus, Harry Potter serisinin ilk iki filmini yönetmişti ve bu filmler büyük bir başarı kazanmıştı. Dolayısıyla, Harry Potter hayranları Columbus’un bu yeni projede de başarılı olacağına inanıyorlar.

Dizinin oyuncu kadrosu henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak, hayranlar arasında spekülasyonlar var. Bazıları, orijinal film serisinde Harry Potter’u canlandıran Daniel Radcliffe’in de diziye dâhil olabileceğini düşünüyorlar. Ancak, bu henüz resmi olarak doğrulanmadı. Diğer taraftan, dizide tamamen yeni bir oyuncu kadrosu da kullanılabileceği söyleniyor.

Peki, HP Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Yapımcı şirket HBO Max olduğundan dolayı, dizinin HBO Max’te yayınlanacağı kesinleşti. Öyle ki, HBO’da yayınlanan mini fragman Harry Potter’a olan heyecanımızın yenilenmesine sebep oldu.

Sizlere vereceğim üzücü bir haber var; söylentilere göre, HBO Max platformunun kurucuları henüz Türkiye’ye hizmet vermeyi düşünmüyormuş. Bu yüzden çıkış tarihinde izleyemeyebiliriz…

Siz değerli okuyucularımız da yayınlanan kısa fragmanı izledi mi?

Henüz izlemeyen takipçilerimiz, bıraktığımız linke tıklayarak kolaylıkla izleyebilirsiniz. Bu arada, tanıtım bittikten sonra Harry Potter dizisinin detayları için yazımıza geri dönmeyi unutmayın : )

Harry Potter Max Original Series | Official Announcement | Max

https://www.youtube.com/watch?v=o07u0uKkV_g

Harry Potter Dizi Oluyor!

Oyuncu Kadrosu ve Karakterler

Gönül isterdi ki tüm kadroyla birlikte eksiksiz bir şekilde geri dönülsün ama maalesef olmuyor. Felsefe Taşı ile başlangıç yapılması düşünülen seride, alıştığımız üzere tüm karakterlerin ilk başta çocuk olması gerekiyor. Bu yüzden üzülerek söylüyoruz, kendinizi hazırlayın. Bu seride izleyeme alışkın olduğumuz oyuncuları göremeyebiliriz.

Fantastik Harry Potter okuyucuları için güzel bir haber daha var; çekilecek olan televizyon yapımında bu sefer Harry Potter kitapları ile paralel bir işleyiş olacağı, güçlü konuşmalar arasında.

“ Aaa!  Harry Potter filminde zaten öyle gitmiyor muydu?” dediğinizi duyar gibiyim.

Ne yazık ki, Harry Potter filmlerinde, kitaplarında olduğu gibi detaylı bir anlatım yok. Karakterlerde de değişimler söz konusu. Örn: Hermione Granger’ın kitapta belirtilen tiplemesine göre: oldukça çirkin, dişleri düzgün olmayan ve saç yapısında da bir hayli düzensiz görünen çokbilmiş bir kız. Fakat filmde, bu saydığımız özellikler arasından tek uyumlu olan durum Hermione’nin çokbilmiş bir tavra sahip olması.

Dizide Neler Olacak?

Dizinin senaryosu hakkında henüz çok fazla bilgi bulunmamakla birlikte, J.K. Rowling’in yardımıyla Harry Potter dizisinin senaryosu hazırlanıyor. Dizinin konusunda, Harry Potter’ın maceralarını anlatması bekleniyor. Ancak, bu maceraların kitaplar ve filmlerle farklı olması da muhtemel.

Harry Potter dizisi hakkında en çok merak edilen konulardan biri, hikayenin neleri içereceği. Dizide, orijinal kitaplarda yer almayan bazı yan hikayelerin de anlatılacağı söyleniyor. Ayrıca, bazı karakterlerin de daha derinlemesine ele alınacağı belirtiliyor. Bu da hayranlar için oldukça heyecan verici bir gelişme.

Artık büyülü evrenin fantastik dizisi çıksa da, bir an önce izleyebilsek…

Harry Potter Dizi Oluyor!

Dizinin Beklenen İzleyici Kitlesi ve İzlenme Oranları

Harry Potter serisi, özellikle 2000’li yılların başında çıkmasıyla birlikte geniş bir hayran kitlesine sahip oldu. Bu nedenle, dizinin de yine geniş bir izleyici kitlesine hitap etmesi bekleniyor. Ayrıca, dizinin Harry Potter serisinin devamı niteliğinde olması sebebiyle, eski hayranların yanı sıra yeni hayranlar da kazanması bekleniyor. İzlenme oranları ise henüz kestirilemiyor. Fakat takipçilerimizin sabırsızlıkla bekleyişi ve mini fragmanın izlenme sayısına göre, bu durumunun beklenenden daha da fazla olacağı tahminlerimiz arasında.

HBO Max Youtube kanalında yayınlanan fragmanda, yayınlanma zamanında henüz 2 hafta tamamlanmamışken 1,6 M görüntülenme söz konusu.

Harry Potter Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Söylentilerin çıktığı anlarda Harry Potter dizisinin çıkış tarihi belirlenmemişti. Fakat HBO Max’in resmi duyurusuyla birlikte, Harry Potter’ın 7 sezonluk dizisinin 23 Mayıs 2023’te yayınlanacağı belirtildi.

Bu arada dizinin yapım aşamasında bazı aksaklıklar yaşandığı için yayın tarihi birkaç kez ertelenmişti.

Harry Potter Dizi Oluyor!

Harry Potter Dizisinin Olası Başarısı ve Eleştiriler

Harry Potter serisi, dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip olmasıyla birlikte, film ve kitap eleştirmenlerinden de olumlu eleştiriler almıştı. Dizinin başarılı olması ve hayran kitlesini memnun etmesi bekleniyor. Ancak, bazı eleştirmenler dizinin kitaplardan veya filmlerden daha az kaliteli olacağını düşünüyor.

Dizinin senaryosu, karakterleri ve oyuncu performanslarına yönelik eleştiriler de olasıdır. Ayrıca, Harry Potter fanlarının yüksek beklentileri de dizinin başarısını etkileyebilir.

Harry Potter dizisinin hayranlar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Dizinin senaryosu, oyuncu kadrosu gibi detaylar henüz kesinleşmemiş olsa da, dizinin geniş bir izleyici kitlesine hitap etmesi bekleniyor. Dizinin başarısı, eleştiriler ve hayranların beklentileri konusunda ise sonucu zaman gösterecek.

Sonuç olarak, yeni Harry Potter dizisi tüm dünyada büyük bir heyecan yaratıyor. Dizinin orijinal kitaplara dayanması, yönetmenin tecrübesi ve hikayenin daha detaylı anlatılacak olması, hayranlar arasında büyük bir beklenti yaratıyor. Dizinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi gibi konular henüz net değil. Ancak, tüm dünya Harry Potter hayranları bu yeni dizi için sabırsızlanıyor.

Heyecandan yerimizde duramıyoruz! Bir an önce dizi yayınlansın artık!

Bir yanıt yazın