HOGWARTS PASAPORT KILIFI

Hogwarts Pasaport Kılıfı suni deriden üretilmiştir.

Pasaport boyu 14cm, genişliği 9 cm’dir.

Pasaport üzerinde bulunan Hogwarts arması, özel renkli baskı işlemedir.

Ürünümüz Warner Bros. resmi lisanslıdır.

Pasaport içerisinde kart ve pasaport yerleştirme bölümleri yer almaktadır.

Özel lisanslı paketleme ile gönderim sağlanmaktadır.

(1 müşteri değerlendirmesi)
Barkod : 8683465500692 Stok kodu: PAS002

Orijinal fiyat: ₺349,90.Şu andaki fiyat: ₺299,90.

6 adet stokta

0

Hogwarts Pasaport Kılıfı Lisanslı Deri

Sihirli dünyaya ait olan aksesuarlarına bir yenisini eklemek ister misin? ‘’Evet!’’ dediğini duyar gibiyiz. Öyleyse Hogwarts Pasaport Kılıfı, tam da sana göre. Hemen sepete at, tükenmeden al!

Hogwarts pasaport kılıfı Ürün Özellikleri

Boyut: 14cm x 9cm

Baskı: Özel Renkli İşleme

Ürünümüz Warner Bros. resmi lisanslıdır.

Hogwarts Pasaport Kılıfı Lisanslı Deri

İngiliz yazar J.K. Rowling’in kaleme aldığı Harry Potter serisindeki cadılık ve büyücülük eğitimi verilen yer Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’dur.

Hogwarts Sihir Dünyasının En Prestijli Okullarından Birisidir

Kısaca Hogwarts da denilen yer İskoçya’da bulunmaktadır ve sihir âleminin prestijli okullarından birisidir. 1000’li yıllarda çağın en önemli dört büyücüsü tarafından kurulmuştur. Dört okulun binası cadı ve büyücülerin soyadlarını taşımaktadır: Godric Gryffindor, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw ve Salazar Slytherin.

Öğrenciler Okula Hogwarts Express’i İle Gelmektedir

Yedi yıllık eğitim süresi boyunca öğrenciler okula on bir yaşından itibaren alınmaktadır. Öğrenciler okula Hogwarts Express ile gelmektedir. Hogwarts, her sene 1 Eylül’de açılmaktadır. Öğrencilerin hangi okula seçileceği “Seçmen Şapka” tarafından yapılmaktadır.

En Şatafatlı Yapı Hogwarts Şatosu’dur

Hogwarts kampüsünün en şatafatlı yapısını Hogwarts Şatosu oluşturmaktadır. Şatonun tüm karmaşık oda ve geçitlerini bilen birisi yoktur. Katlar arasında yer alan merdivenlerin yeri her cuma değişmektedir. Bu durum da hareketli şatonun tamamıyla öğrenilememesinin nedenleri arasındadır. Gene de Çapulcu Haritası işaretlenemez yerler haricinde tüm Hogwarts’ı göstermektedir. Çapulcu Haritası; Remus Lupin (Aylak), Peter Pettigrew Kılkuyruk), Sirius Black (Patiayak) ve James Potter (Çatalak) tarafından yapılmıştır. Okulun kurulduğu dönemle alakalı 18. yy mimarisinden etkilenen okulun içi; ünlü cadıların ve büyücülerin heykelleri, portreleri ve yine büyü dünyasıyla ilgili pek çok nesneyle süslenmiştir.

Hogwarts, Yasak Orman İle Çevrilidir

Hogwarts’ta, şatodan başka; bu şatonun çevrelediği bir göl, Quidditch sahası ve Bitkibilim (Büyücülük dünyasında bitkileri inceleyen bir bilim dalı) derslikleri yer almaktadır. Okul, öğrencilerin girişine yasak olan Yasak Orman ile çevrilidir.

Okulun Latince sloganı “Draco Dormiens Nunquam Titillandus” Türkçe çevirisi ise “Uyuyan Bir Ejderhayı Asla Gıdıklama”dır.

5
1 review
1
0
0
0
0

HOGWARTS PASAPORT KILIFI için 1 değerlendirme

Filtreyi temizle
  1. 606fe5ba2fb0df7be7dae1a4df590ddd?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

    Tuğçe Yenici (doğrulanmış kullanıcı)

    Dokusuyla, yumuşaklığıyla her şeyi sonuna dek hak eden bir ürün. Bol bol kullanmayı hedefliyorum

Değerlendirme yap