ALBUS DUMBLEDORE ASASI

Albus Dumbledore Asası, yaklaşık 36 cm uzunluğundadır. Reçine ve demir çubuk kullanılarak yapılmış olan dayanıklı karakter asaları oyuncak değil, benzersiz bir koleksiyon ürünüdür.

Koleksiyon asalara özel olarak tasarlanan koruma kutularının(ambalaj) içerisinde, koruma süngeri, koruma tülü, asa kullanım kartı ve lisans kartı yer almaktadır. Dekoratif desenli sert kapak kutulaması ile korumalı ve güvenli bir şekilde gönderimi sağlanan Warner Bros. Lisanslı Albus Dumbledore Asası, özgün bir tasarımla şekillendirilmiştir.

(7 müşteri değerlendirmesi)
Barkod : 8683465500036 Stok kodu: Asa003

Orijinal fiyat: ₺1.299,90.Şu andaki fiyat: ₺999,90.

Stokta yok

Stoğa Gelince Haber Ver!

0

Albus Dumbledore Asası

Tarihin bilinen en güçlü asası olan Albus Dumbledore Asasının alt edilmesi neredeyse imkânsızdır. Diğer adıyla Mürver Asa olarak da bilinmektedir. Elde edilmesi kadar, elde tutulması da bir o kadar zordur.

Mürver Asanın Ürün Özellikleri

Adı: Mürver Asa

Boyut: 41 cm

Materyal: Reçin

Paket: Asa’ya Özel Kutulu Ambalaj

Ürünümüz orijinal, Warner Bros. lisanslıdır.

Ollivander’s Albus Dumbledore Asası Orijinal Kutu 41 cm

Büyücüler Dünyasının Gerçek Figürü: Mürver Asa

Albus Dumbledore Asa; Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nda Diriltme Taşı ve Görünmezlik Peleriniyle beraber büyücüler dünyasının gerçek figürleri olarak kabul görmüştür. Albus Dumbledore’un teorisi ve Xenophilius Lovegood’un iddiasına göre, Mürver Asa’nın ilk sahipleri; Peverell kardeşler-Antioch, Cadmus ve Ignotus’tur, aynı zamanda yaratıcılarıdırlar.

Sıra dışı eşsiz bir tasarım: Mürver Asa

Mürver Asa, bir asa üreticisinin standartlarının dışına çıkarak oluşturmasıyla ortaya çıkan, eşi benzeri olmayan tasarıma sahiptir. Asa yapımında fazlaca tercih edilmeyen bir malzeme olan mürver, Garrick Ollivander’in notlarında yer almaktadır. Testral Kılı, Mürver Asa’nın çekirdeğini oluşturur. Fakat Ollivander bu malzemeyi tercih etmediği için notlarında bahsetmez.

Mürver Asa; Kara Büyücülük Tarihinin Sayfaları Arasında

Albus Dumbledore Asa; devamlı olarak güce tapan büyücüler tarafından adeta rehin tutulmuştur. Xenophilius Lovegood’un ifadesiyle  Mürver Asa’nın kanlı izleri büyücülük tarihinin sayfalarında yerini almıştır. Öyle ki; Garabet Egbert’ın, Mürver Asa’ya sahip olabilme adına, Gaddar Emeric’in canını aldığı bile söylenir. Bu olaylar silsile halinde, ilerleyen dönemlerde de yaşanmıştır. 

Mürver Asanın Sahiplerinin Ortak Özelliği Erkek Olmalarıdır

Mürver Asa’yı ele geçiren büyücülerin ortak özelliklerinden biride; erkek olmalarıdır. Ne kadar cezbedici olursa olsun, Mürver asa her zaman kirli oyunlarla elde edilmemiştir. Çünkü Mürver Asa’nın zamanında bir cadının eline geçtiği rivayet dilmiştir. Cadının farkında olmadan asayı ele geçirdiği ve asanın o zamanki sahiplerinden olan Loxias adında ki birini öldürdüğü söylenmektedir. Tabii ki bu sadece dile getirilen rivayetten başka bir şey değildir.

Mürver Asa’yı Elde Etmenin Tek Yolu Eski Sahibini Öldürmek Değildir

Albus Dumbledore Asa hakkındaki en yanlış tez, asaya sahip olmak isteyenlerin eski sahibini öldürdüğüdür. Öyle ki, Lord Voldemort, Albus Dumbledore’i öldürüp asanın sahibi olacağını zannetmiştir. Fakat bu düşünce kendisini yanlış bir yola sürüklemiştir. Mürver Asa’yı elde etmenin tek seçeneği cinayet olarak ifade edilse de, bunun tam tersi durumların yaşandığı görülmüştür. Hatırlarsanız, Albus Dumbledore’u öldürmek yerine O’nu silahsızlandıran Draco Malfoy’un eline geçmiştir. İlerleyen dönemlerde ise asa, Malfoy Malikanesi’nden kaçmakta olan Harry Potter’a bağlılığını sunmuştur. Her iki durumda ölümler gerçekleşmiş olsa dahi, asayı ele geçirmek adına yaşanmış ölümler değildir.

Mürver Asa Kendi Kaderini Kendi Seçer

Ollivander’ın ifadesiyle, asa büyücüsünü kendi seçmektedir, bu durum Mürver Asa için geçerli değildir. J.K. Rowling’e göre bu seçimde bariz eğilimler vardır. Çünkü Mürver Asa güç dışında tanıdığı hiçbir şeyi tanımamaktadır. Asaların birçoğu tarafını değiştirse bile, sahiplerine sadakatle bağlılık gösterir. Mürver Asa’da ise bu durum tam tersidir. Çünkü Mürver asa sadece ‘güce’ tapmaktadır. Çünkü güç, Mürver asa için yaşam kaynağıdır.

5
7 reviews
7
0
0
0
0

ALBUS DUMBLEDORE ASASI için 7 değerlendirme

Filtreyi temizle
 1. f2ef38414420c9c10db63656019516b0?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

  barisaktan12 (doğrulanmış kullanıcı)

  ürün çok kaliteli ve çok güzel Noble Collection ile birebir

 2. 49297c18cdbf108ee922a2a149a7f1a3?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

  burylmz (doğrulanmış kullanıcı)

  Harika, birebir aynı. Ağırlığı, duruşu ve detayları kusursuz. Gönül rahatlığıyla alınabilir.

 3. 29bef919d2c543224d5d94f452118366?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

  melihaydemir23

  Efsaaanneeeeee… bayağı sağlam bir hissiyatı var orijinal olduğu çok belli çok sevdim güvenilir bir site

 4. f87fcf80511cb4965f95aedfe6bb16a7?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

  yasinklc620

  Asalar dışında diğer prop kopyalarıda yapılsa muhteşem olur aslında

 5. 1dbe64c15c49373a27b1f5fe3cf310ef?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

  xessra (doğrulanmış kullanıcı)

  Bu asa harika ben daha yeni aldım gerçekten orijinal olduğu ilk bakışta belli oluyor. Ben çok beğendim eğer harry potter hayranı iseniz almanızı tasfiye ederim.

 6. d9cce9a0311765b064fefd86f85ff884?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

  kifkif4545 (doğrulanmış kullanıcı)

  Gerçekten çok memnun kaldım, resimdekinin birebir aynısı geliyor içiniz rahat olsun. İndirimdeyken aldım ve detayları, sağlamlığı mükemmel. Noble Collection’un asalarına çok benziyor ve cidden burada ucuza daha iyisi varken kaçmamalı. Noble Collection’dan tek farkı renginin biraz daha siyah olması çünkü onda daha odunsu bir renk var ama gerçekten çok ufak bi fark. Ek olarak uygulanan boya yada verniğin hafif yapışkan bir his vermesi ve zamanla çıkacakmış gibi hissettirmesini söyleyebilirim ama pek de mühim bir şey değil. Kargonun da çok çok hızlı olduğunu söylemem lazım.

 7. ea3a9cda51c0a73aa4753913b161be60?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

  dokurhalid1 (doğrulanmış kullanıcı)

  Hiç şüpheniz olmasın ürün orijinal. Eğer asa almak istiyorsanız kesinlikle alınır. noble collection la birebir.

  • b8a2944677c074cdb638efc9619d81e6?s=60&d=mm&r=g Sihir Dükkanı - Tüm Harry Potter Ürünleri

   serhat

   Teşekkür ederiz, büyülü günler dileriz! 🙂

Değerlendirme yap